Rent a Car İşleri Yolunda

Geçtiğimiz 2017 yılında çizdiği olumlu çerçeve sayesinde 2018 yılı için hedeflerini arttıran bireysel araç kiralama (rent a car) sektörü yaz aylarını oldukça verimli geçiriyor. Başkanlık seçimlerinin de ilk turda bitmesi ile tatil planlarına hız veren yerli turistin yaptığı ilk iş ise araç kiralamak oluyor.

Çoğunlukla hava limanlarında bulunan şubelerde büyük bir yoğunluk olduğunu söyleyen Hertz Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu; “Yerli turist son iki yıldır bireysel araç kiralama sektörüne önemli bir ivme kazandırıyor. Sektör geçen sene yaklaşık yüzde 15 büyüdü. Bu sene bayram tatili sonrasında yaşanan kısa süreli durgunluk, seçimlerin ilk turda bitmesi ile yerini hareketli günlere bıraktı. Özellikle Ege ve Akdeniz bölgesinde araç kiralamaları yüzde 30-35 aralığında arttı” ifadelerini kullandı.

Bayram tatilinin de yaklaşmasıyla sektöre ciddi bir yükseliş kazandıracağının altını çizen Hidayetoğlu, “Bayram tatilleri sektörümüz için oldukça verimli dönemler. Araçların büyük bir kısmı ‘Uç ve Kirala’ yöntemiyle havalimanlarından kiralanıyor. Uçuş sonrası yapılan kiralamalar haricinde, şehir dışına araçla seyahat etmek isteyen kitleler de mevcut. Bu müşterilerimize şehir merkezlerindeki kiralama ofislerimizden hizmet veriyor olacağız. Bayram tatillerinde genellikle sektör yüzde 100 kapasite ile çalışıyor. Bu sene de beklentimiz bu yönde” sözlerini kullandı.