Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Araç kiralama son yılların gözde taşıma alanlarından birisi haline geldi. Yeni nesil toplu taşıma çeşidi olan rent a car ile insanlar araç sıkıntısı çekmeden rahat bir şekilde istediği her yere gidebiliyor. Rent a car ile insanlar ulaşımı daha rahat ve daha ucuz hale getirmektedir. İstanbul rent a car ile İstanbul’ u gezmek ve işlerini halletmek isteyen binlerce kişi araç kiralayarak işlerini kolayca halletmektedir.

İstanbul rent a car ile rahat ve ucuz ulaşım insanların işlerini ve bütçelerini rahatlatmaktadır. Rent a car ile araç kiralayan insanlar tabi ki bazı hususlarda sıkıntı yaşayabilmektedir. Özellikle sıklık ile araç kiralamayan ve ya ilk kez kiralayan insanlar sözleşmeleri okumadan imzalamakta, araçları kontrol etmeden kullanmaktadır. Bunun sonucunda rent a car firması ile sıkıntı yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlara düşmemek için rent a car firmalarından araç kiralarken dikkat edilecek hususlara bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Rent a car firmalarından araç kiralamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususların başında rent a car firmasının iyi ve güvenilir bir firma olup olmadığına bakılması. İkinci neden rent a car firmasından araç kiralarken imzalanan sözleşmenin iyice okunması gerekmektedir. Sözleşmede yer alan maddeleri bilmeyen müşteriler yapacakları kazalarda ya da herhangi bir araç arızasında sorun yaşamaktadır.

Rent a car sözleşmelerini iyice okuyup sakıncalı maddeleri düzelttirmelidir. Üçüncü husus aracın modelidir. Araç kiralarken mutlaka yeni model araçları tercih edin. Aracın en fazla üç yaşında olup olmadığını ruhsattan kontrol edin. Dördüncü husus aracın herhangi bir yerinde arıza olup olmadığına bakılmasıdır. Aracı kiralarken mutlaka aracın herhangi bir arızası ve ya kazası olup olmadığını iyice kontrol edilmesi gerekir.

Aksi takdirde kiralanan araçta bulunabilecek eski bir arıza ya da kaza size mal edilebilir. Bunun müşteriye ek maliyet getireceğini unutmamak gerekir. Bir diğer ve son husus aracın kaskolu olup olmadığıdır. Kaskosuz aracın masrafını İstanbul rent a car firması müşteriden talep edebilir. Bunun için aracın kaskosu olduğundan emin olun. Son olarak araç kazası gibi durumlarda rent a car firmasının içeride kaldığı gün kadar sizden para talep etmesini konuşarak önleyin.