İstanbul Rent A Car

Geçmişten günümüze aslında insanın doğasında yer alan herkeste olan bende de olmalı duygusuyla bazen ev ekonomimizi sarsabiliriz. Sadece yazın çok lazım olan tatilde bize kolaylık sağlayan araçlar ile zaman her anımızda bizim en büyük dostumuz oldu. İnsan ve makine arasında oluşan duygusal bağ bazen zamanından önce ya da çok sonra zorunlu olarak son bulmaktadır. Günümüzde her şeyin maddi olanaklara bağlanması ve istediğimiz arabaya sahip olma imkânımızın olmaması bu bağlamda önemlidir. Fakat değişen dünya ve piyasadaki arz talep ilişkisi içinde Rent A Car konusu her ülkede şehirde yayılmaya başladı. Elindeki parasını değerlendirmek isteyen ya da kendine farklı iş kolları açmak isteyen yatırımcılar için yeni bir alan olmuştur.

Bir alanda başarı sağlamak için deneyim ve maddi olanakların olması gerekir. Fakat bazen bunlar yeterli olmaz. Çevre ve insan ilişkileri kuvvetli personele de ihtiyaç vardır. Bu bağlamda iş yapmayı düşündüğünüz ya da yaptığınız firmalar hakkında kısa bir bilgi sahibi olmanızda fayda var. Nitekim günümüzde İstanbul Rent A Car firmaları bile bazen yanlış yapabiliyor. Araç sahibi olamayanlara kısa süreli de olsa bu hissi yaşatmaları ayrı bir konu. Fakat bu hissin de bir bedelinin olması asla unutulmamalıdır. Bir araç tepeden tırnağa en küçük aksamına kadar sorunsuz çalışması lazımdır. Ufak tefek sorunlar bile bazen büyük sorunlara dönüşebilir. Araç kiralamadan önce araç hakkında bir fikriniz olmalı.

Her meslekte sorunlar ve zorluklar olabilir ki bu da en doğal olanıdır. Özellikle araç kiralama ve yük taşıma konusunda faaliyet gösteren firmalarda bu yoğunluktadır. Araç kiralama şirketleri yani diğer bilinen ismiyle Rent A Car firmaları bu konuda ön sıralarda yer almaktadır. Müşteriye verilen araçlar son model ya da yüksek model olması da bu konudaki hassasiyeti arttırmaktadır. Çünkü şirkete alınan arabalar kredili ya da vadeli alınmakta ve belli dönemlerde ücreti ödenmek zorundadır. Öte yandan yük taşıma firmalarında da taşınan yüklerin ağırlığı ve ebatları devamlı değişmekte. Bununla birlikte araçta hızlı bir değer kaybı ve yorgunluk olabilmektedir.

Aslında gerekli kalmadıkça Rent A Car işine girilmemelidir. Çünkü kiralanan araçlar devamlı değişik ellerden ve yollardan geçmektedir. Her yeni sürücü yeni bir sürüş tarzı demek ve araç için yeni bir yorulma anlamına gelmektedir. Zamanla da yapılan servisler arası zaman kısalmakta ve araç artık ömrünü çok çabuk tamamlamaktadır. Her işin zorluğunun olması ve girdi çıktı arasındaki farkın bu kadar yakın ya da uzak olduğu iş kolu yoktur. Bir bakmışsınız çok güzel bir hafta geçirdiniz diğer hafta ise çok kötü bir hafta. İşlerin ne zaman ve nasıl olacağının belli olmaması bu iş kolunda sizi ileriye dönük bir çalışma yapmanızı engelleyip önümüzü kapamaktadır.